Dla Twojej urody
Urodowa Perła Stolicy

Recepcja:

506 185 920

SPA:

503 397 885

HIFU

 

Na czym polega zabieg Hifu?

Tajemnicza nazwa Hifu to akronim od angielskiego terminu high intensity focused ultrasound (skupiona wiązka fal dźwiękowych o dużym zasięgu). Ta technologia wbrew pozorom nie jest nowością, gdyż z powodzeniem korzystają z nich specjaliści z zakresu onkologii, jednak w przypadku medycyny estetycznej, Hifu jest stosowane zaledwie od kilku lat. Ten zabieg modelujący na twarz jest świetnym rozwiązaniem na osiągnięcie pożądanego wyglądu skóry twarzy i nie tylko!

Sam zabieg Hifu rozpoczyna się od pokrycia miejsca, na którym zostanie użyta aparatura specjalnym żelem. Następnym krokiem jest przyłożenie aparatury emitującej fale dźwiękowe o dużym zasięgu do skóry pacjenta. Ich wnikanie sprawia, że zmarszczki znikają, a skóra staje się wyraźnie gładsza i jędrniejsza. W przypadku zwiększonej wrażliwości skóry pacjenta możliwe jest zastosowanie specjalnej maści, działającej niczym znieczulenie miejscowe. Sam zabieg Hifu trwa około 20-30 minut. Takie zabiegi na twarz są całkowicie nieinwazyjne.
Aby zapewnić całkowite bezpieczeństwo, należy pamiętać o tym, aby zabieg Hifu wykonywać tylko i wyłącznie u doświadczonych specjalistów medycyny estetycznej, gdyż niewłaściwe i nieodpowiedzialne użycie urządzenia może prowadzić do niezwykle poważnych konsekwencji, jakimi są chociażby poparzenia kości.

Hifu Lifting bez skalpela,
efekty

Efekty, jakie daje lifting bez skalpela — Hifu są bardzo zadowalające i spośród nich można wyróżnić:

 • Wyraźnie zwiększona elastyczność skóry
 • Redukcja zmarszczek
 • Poprawienie owalu twarzy
 • Zdecydowane wzmocnienie konturów twarzy
 • Zmniejszenie porów skóry
 • Zmniejszenie wiotkości skóry
 • Ujędrnienie skóry twarzy oraz szyi

Do uzyskania zadowalających efektów zwykle wystarczy wykonanie tego zabiegu jednokrotnie. W przypadku wyjątkowo wiotkiej skóry możliwe jest wykonanie tego zabiegu kilkukrotnie, w interwałach nie krótszych niż jeden miesiąc.

Zalecenia pozabiegowe

Po wykonaniu zabiegu, jakim jest Hifu, zalecamy:

 • Niedotykanie obszarów, na których wykonywany był zabieg przez przynajmniej 6 godzin
 • Unikanie śmiania się i intensywnego żucia przez około 12 godzin
 • Unikanie niepotrzebnego masowania lub pocierania skóry poddanej zabiegowi przez przynajmniej 48 godzin
 • Zaniechanie wykorzystywania zabiegów peelingowych przez przynajmniej 7 dni od zakończenia zabiegu

Z uwagi na specyfikę zabiegu, możliwe jest wystąpienie drobnego obrzęku w miejscu wykonania zabiegu — zwykle ustępuje on po około 2 tygodniach, od dnia wykonania zabiegu. Należy też wziąć pod uwagę, że po wykonaniu tego zabiegu na twarz, w wyjątkowo skrajnych przypadkach, możliwe jest wystąpienie drobnych oparzeń skórnych, jak i blizn zanikowych. Szansa na wystąpienie takiej sytuacji jest jednak minimalna. Zabieg może spowodować także wystąpienie nadwrażliwości na dotyk.

WSKAZANIA

Nowoczesny zabieg Hifu zalecany jest pacjentom, których interesuje poprawa owalu twarzy, zmagają się ze zwiotczeniem skóry, jak i brakiem chęci poddania się inwazyjnym zabiegom medycyny estetycznej. Taki lifting bez skalpela będzie także niezwykle pomocnym rozwiązaniem w momencie, gdy pacjent bądź pacjentka zmaga się z obniżoną jędrnością skóry po przebytym procesie odchudzania czy też ciąży. Bardzo częstym efektem tych procesów jest wiotka skóra w miejscach takich jak uda czy pośladki, a ultradźwięki pozytywnie wpływają na ich zażegnanie.

przeciwwskazania

Pomimo tego, że z uwagi na swoją nieinwazyjność zabieg Hifu ten jest bezpieczny dla zdecydowanej większości pacjentów, podobnie jak w przypadku innych zabiegów medycyny estetycznej istnieją pewne przeciwwskazania do jego wykonania. Zaliczamy do nich:

 • Wykorzystanie w danym miejscu na skórze kwasu hialuronowego
 • Aktualnie przebywana ciąża
 • Karmienie piersią
 • Obecność złośliwych nowotworów
 • Choroby na tle kardiologicznym (ze szczególnym skupieniem na sercu)
 • Przebyte udary mózgu
 • Skłonność do powstawania blizn przerostowych
 • Choroby o podłożu autoimmunologicznym
 • Stany zapalne obecne w miejscu zabiegu

Hifu — cena zabiegu

Cena liftingu Hifu jest zależna od wielu czynników, takich jak miejsce jego wykonywania — podczas gdy lifting „kurzych łapek” lub dolnej powieki to koszt przynajmniej 1200 złotych, to zabieg Hifu na twarz kosztuje przynajmniej 9000 złotych. Ten zabieg modelujący twarz jest jednak niezwykle skuteczny i wart swojej ceny. Należy jednak pamiętać, że cena zabiegu Hifu jest ustalana indywidualnie, stąd też kluczowe jest skontaktowanie się Pearl Spa – sprawdź cenę zabiegu Hifu w Pearl Spa Warszawa.

PARTIA CIAŁACZASCENACENA PROMOCYJNA
Czołood 20 minod 1500 zł od 1190 zł
Kurze łapkiod 20 minod 1200 zł od 1020 zł
Powieki górneod 20 minod 1500 złod 1020 zł
Powieki dolneod 20 minod 1200 zł od 680 zł
Powieki górne i dolneod 20 minod 2500 zł od 1700 zł
Podbródekod 20 minod 3000 zł od 1700 zł
Szyjaod 30 minod 3000 zł od 2550 zł
Policzkiod 30 minod 6000 zł od 3400 zł
Cała twarzod 40 minod 9000 zł od 5950 zł
Usta (okolica ust pod dolną wargą)od 20 minod 1500 zł od 340 zł
Usta (okolica ust nad górną wargą)od 20 minod 1500 zł od 340 zł
Umów się na wizytę juz teraz!
Zadzwoń do nas